O Autorovi

          Nejdřív bych začal citátem známého umělce na téma inspirace….. Inspirace existuje, ovšem měl by na ní člověk pracovat…… (Pablo Picasso)…  

O mně vypovídá prakticky nejvíc proslov z Vernisáže, která proběhla 9.5.2019, v Galerii Výtvarného centra Chagall v Brušperku.

Petr se narodil v malé vesničce Myslík, obklopen krásnou přírodou, poklidným vesnickým životem a sousedskou vazbou.

Tak jako ostatní děti na vesnici musel i on, se svými sourozenci v dětství pomáhat svým rodičům nejen s prací na poli, ale i v domácnosti. Po základní škole se vyučil pro Válcovny Plechu, ve Frýdku Místku, kde po vyučení začal i pracovat, později absolvoval vojenský výcvik.

Po revoluci v roce 1989 se vydal na zkušenou do světa, šest let se živil v Kanadě, kratší dobu pobýval v Izraeli, Německu a Skotsku. Vdevadesátých letech se pokouší o první výtvarné projevy, věnoval se fotografii, zkoušel pastel, olej. V roce 2009 se vrátil k pravidelnější tvorbě, hlavně na popud své přítelkyně. Vroce 2014 se rozhodl definitivně malovat olejem a vybudoval si svůj ateliér v rodinném domě. Začátkem roku 2015 si Petr založil internetové stránky se svými obrazy, kde možné postupně sledovat vývoj jeho tvůrčí činnosti.

Petr se dnes živí různými řemeslnými prácemi, které vykonává v našem regionu.

Dozajista i odtud pramení jeho řemeslná zručnost, která se projevuje ve všem, co dělá, nebo tvoří. Pečlivost, cit pro detail, ale i okouzlení krásou okolní krajiny, zdědili sourozenci po svých rodičích. Proto není divu, že se Petr inspiroval při své tvorbě takovými umělci, jako jsou Leonardo da Vinči, Mark Carder nebo Thomas Becker a dalšími hledající dokonalost zobrazení předlohy, ať již kreslí krajinu, zátiší nebo portrét. Zajímavé je, že se někdy nevyhýbá i abstrakci.

Jeho snaha o dokonalost se projevuje i ve výběru materiálu, se kterými pracuje. Maluje olejem na plátno, ale i na sololit, který používá od roku 2022 jen ojediněle.

                                                                                                               Vernisáž pořádala Galerie Chagall.

 

 Poznámka : první video [odkaz je pod textem] točil Kameraman z Kozlovic,  další video pak 

                      Kameraman z TV Brušperk.

 

   https://youtu.be/OeGvHfrXGEI                                  ,

   https://youtu.be/4jNgcMxmsEI

SiteLock

SiteLock

 

 

 

 

SiteLock